렌터 아웃도어 투명 LED 디스플레이 / 높은 투명성 / 곡선 / 쉬운 설치 및 유지 / P6.94mm
커브 된 외부 투명한 LED 디스플레이
,쉽게 설치 야외 투명 LED 디스플레이
,P6.94mm 외부 투명 LED 디스플레이
렌탈 옥외 투명 LED 디스플레이 / 높은 투명도 / 곡면 / 쉬운 설치 및 유지보수 / P6.94mm / 5000nits
특징
- 소형 픽셀 간격
업계 최소 간격 옥외 투명 디스플레이, 높은 밝기 및 높은 재생률.
- 높은 투명도
비할 데 없는 투명성, 투명률은 35%에서 70%까지 가능합니다.
- 곡면
곡면, 90도
- 쉬운 설치 및 유지보수
편리한 설치, 빠른 유지보수, 전면에서 램프 비드 및 칩을 수리하여 폐기물을 줄일 수 있습니다!
기술 사양
| 제품 모델: | P6.94 |
| 픽셀 간격: | 6.94mm |
| LED 유형: | SMD1415 |
| 캐비닛 치수: | 1000×500 mm |
| 모듈 크기: | 500x125mm |
| 캐비닛 무게: | 8 kg/패널 |
| 캐비닛 재질: | 알루미늄 |
| 구동 방식: | 1/5 |
| 밝기: | 4500-5000 nits |
| 최대/평균 전력: | 800/240 W/sqm |
| 유지보수: | 전면 및 후면 서비스 |
| 환경: | 옥외 사용 |
| IP 등급: | F: IP65, R: IP65 |
| 재생률: | >3840 Hz |
| 설치 유형: | 장착/걸기/적층 |
| 그레이 스케일: | 14 비트 |
| 시야각: | H:140°;V:120° |
| 작동 온도: | -40℃~+60℃ |
| 작동 습도: | 10%~90% RH |
설치
곡면 설치

90도 설치

응용 분야

FAQ:
1. Q: 당신은 제조업체입니까, 아니면 무역 회사입니까?
A: 우리는 LED 제조업체이며, OEM 및 ODM 옵션, 다중 솔루션 제공업체이며, LED 업계에서 10년 이상의 경험을 가지고 있습니다! 또한 Visual World는 인공 지능을 LED 산업에 적용하는 데 전념하는 현대적인 공장입니다.
2. Q: 보증은 어떻습니까?
A: 우리는 최소 2년 보증을 제공하며, 일부 제품은 5년 보증이 가능합니다. 보증 기간이 지난 후에도 제품을 무료로 수리할 수 있으며, 배송비만 지불하면 됩니다.
3. Q: LED 디스플레이에 내 로고를 맞춤 설정할 수 있습니까?
A: 물론, 필요하다면 PCB 및 LED 캐비닛에 로고를 인쇄할 수 있습니다. 따라서 자신만의 브랜드를 유지할 수 있습니다.
-
MWe recently purchased your Indoor Fixed LED Display, and it has exceeded our expectations in both quality and service. Your team’s professionalism is remarkable—from product introduction to post-purchase guidance, every detail was handled with expertise. The display itself is high-quality, featuring vivid colors, ultra-clear images and stable performance, perfectly suiting our indoor display needs. After-sales support is timely and professional, making us feel valued. Highly recommend for your top-tier products and professional service!
-
RThe Indoor Fixed LED Display we purchased is fantastic! It offers ultra-clear imaging and stable performance, perfectly fitting our indoor usage needs. The after-sales team was professional and responsive, solving our minor query quickly. A top-notch indoor fixed display with reliable service—highly recommended!
-
RExceptional service from the first inquiry to the final wrap-up. The LED display performed brilliantly with stunning clarity and seamless operation. What stood out most was the ** attentive after-sales support**—any issues were resolved instantly by the expert team. It made our event planning stress-free. Reliable equipment combined with genuine care makes them our go-to partner for future projects. Highly recommended!