P3.9 외부 고정 LED 디스플레이 스크린 캐비닛 SMD1921 1000×1000mm
P3.9 외부 고정 LED 디스플레이 화면
,외부 고정 LED 디스플레이 스크린 SMD1921
,1000×1000mm LED 스크린 캐비닛
야외 P3.9 1000*1000mm 알루미늄 LED 캐비닛 고정 설치 LED 디스플레이 스크린
Outdoor full front service fixed installation LED Display / Aluminum profile light LED cabinet / Slim 1000*1000mm aluminum profile LED panel / Anti-salt IP67 seaside LED screen / Good heat dissipation fanless outdoor LED screen
특징
- 가벼운 무게
- 네알루미늄 프로필 LED 캐비닛, 단지 약 29kg/sqm, 배송 비용을 절약.
- 좋은 열 분산
팬 없는 설계, 모듈의 알루미늄 바닥 기단, 좋은 열 분산
- FRONT 접근
100% 전면 유지보수, LED 모듈과 전원 박스 모두 전면에서 꺼낼 수 있습니다.
- SLIM
캐비닛 두께는 90mm밖에 안되는데 아주 얇습니다.
기술 사양
| 제품 모델: | P3입니다.9 |
| 픽셀 피치: | 3.9mm |
| LED 타입: | SMD1921 |
| 캐비닛 크기: | 1000x1000x90mm |
| 모듈 크기: | 500x250mm |
| 캐비닛 무게: | 29kg |
| 캐비닛 재료: | 알루미늄 |
| 운전 유형: | 1/8; 1/16 |
| 밝기: | >6000 니트 |
| 최대/평균 전력: | 800/265W/m2 |
| 유지보수: | 최전방 서비스 |
| 환경: | 야외 사용 |
| IP 등급: | F: IP65, R: IP65 |
| 갱신 속도: | >3840 Hz |
| 설비 유형: | 장착/부착 |
| 회색 스케일: | 14비트 |
| 관점: | H:140°;V:120° |
| 작동 온도: | -20°C~+60°C |
| 작동 습도: | 10%~90% RH |
그림
야외 1000x1000x90mm 알루미늄 프로필 LED 캐비닛

사진
좋은 외관, 단순하고 깨끗, 뒷쪽에 케이블이 없습니다


적용

FAQ:
1질문: 제조업자나 무역회사인가요?
A: 우리는 LED 제조업체, OEM & ODM 선택, 다중 솔루션 공급자, LED 산업에서 10 년 이상의 경험을! 더 이상!비주얼 월드 (Visual World) 는 LED 산업에 인공지능을 적용하는 현대적인 공장입니다..
2질문: 보증은 어떨까요?
A: 우리는 적어도 2 년의 보증, 그리고 일부 제품은 5 년의 보증이 될 수 있습니다. 보증 후에도, 우리는 여전히 제품을 무료로 수리 할 수 있습니다, 당신은 단지 배송 비용을 지불해야합니다.
3Q: 당신은 LED 디스플레이에 내 로고를 사용자 정의 할 수 있습니까?
A: 물론, 우리는 당신이 필요하면 PCB와 LED 캐비닛에 당신의 로고를 인쇄 할 수 있습니다. 따라서 당신은 당신의 자신의 브랜드를 유지할 것입니다.
-
LAfter purchasing the rental LED display from your company, we have been extremely pleased. The product is of exceptional quality, with sharp visuals and consistent operation that never lets us down during client rentals. Your team’s professionalism shines through, and the after-sales service is outstanding—our questions were answered promptly, and minor issues resolved with expertise. A trustworthy choice for rental displays, we highly recommend your products and service!
-
HWe are extremely satisfied with the Indoor Fixed LED Display purchased from your company. Your team’s professionalism is impressive—from consultation to installation, you provided professional guidance. The display boasts high quality, with clear imaging, stable performance and excellent color accuracy, perfectly meeting our indoor display needs. After-sales support is timely and professional, solving our doubts efficiently. Highly recommended for your professional service and top-quality products!
-
RExceptional service from the first inquiry to the final wrap-up. The LED display performed brilliantly with stunning clarity and seamless operation. What stood out most was the ** attentive after-sales support**—any issues were resolved instantly by the expert team. It made our event planning stress-free. Reliable equipment combined with genuine care makes them our go-to partner for future projects. Highly recommended!