Εσωτερικό P0.9 600x337.5mm Αλουμινίου Υπουργείο Fine Pitch LED Panel Για HD TV Studio
Πίνακα LED αλαμινίου καναπέ Fine Pitch
,P0.9 Πίνακα LED λεπτής απόστασης
,HD οθόνη LED με λεπτό πλάτος των εικονοστοιχείων
Εσωτερικό P0.9 600x337.5mm Aliuminum Cabinet Fine Pitch LED Panel For HD TV Studio
Περιγραφή Προϊόντος:
Βασισμένα στην εκτενή εμπειρία, τα πάνελ FP-Micro LED είναι ανώτερα από τα σταθερά στοιχεία εγκατάστασης στην τυπική κατηγορία. Τα ανθεκτικά εξαρτήματα IM που είναι κατασκευασμένα για να διαρκέσουν περιλαμβάνονται με τις μονάδες FP-Micro LED. Αυτό υποδεικνύει ότι η απόδοση του LED σας είναι άψογη κατευθείαν από το κουτί και θα παραμείνει έτσι ανεξάρτητα από το πόσο συχνά το χρησιμοποιείτε.
Χαρακτηριστικά:
- Mini 4-1 Led: Αυτό το προϊόν υιοθετεί υψηλής ποιότητας mini four-in-one LED lamp. Όμορφη οπτική απόδοση και σταθερή λειτουργία.
- Ομαλή επιπεδότητα: Ντουλάπι από χυτό αλουμίνιο με ακριβείς πείρους τοποθέτησης εξασφαλίζουν την επιπεδότητα της σύνδεσης της οθόνης.
- Εξαιρετική προβολή: Αναλογία οθόνης LED 16:9 για τυπική ανάλυση. Μπορεί να εμφανιστεί σε οποιαδήποτε περιοχή, με μεγάλο οπτικό εύρος, απαλό εικόνα οθόνης και υψηλή πυκνότητα pixel, κατάλληλο για εσωτερική προβολή.
- Κορυφαία οπτική απόδοση: Η όλη μονάδα led υιοθετεί φωτεινό, θαμπό μαύρο φως LED, με εξαιρετική απόδοση ανάμειξης χρωμάτων και υψηλή αντίθεση (5000:1). Το εφέ είναι απαλλαγμένο από σωματίδια, καλή ομοιομορφία χρώματος και μωσαϊκό.
- Ενσωματωμένο κουτί τροφοδοσίας: Ενσωματωμένο κουτί ελέγχου, χωρίς ξεχωριστή παροχή ρεύματος, κάρτα λήψης και πλακέτα HUB, απλό, γρήγορο και εύκολο στη συντήρηση.
Τεχνικές παράμετροι:
| Μοντέλο προϊόντος: | FP-Micro |
| Pixel Pitch: | 0.9375 mm |
| Τύπος LED: | 4 σε 1 |
| Διάσταση ντουλαπιού: | 600x337.5 mm |
| Ανάλυση ντουλαπιού: | 640x360 |
| Μέγεθος μονάδας: | 300x168.75 mm |
| Ανάλυση μονάδας: | 320x180 |
| Πυκνότητα pixel: | 1136356 κουκκίδες pixel/τ.μ. |
| Βάρος ντουλαπιού: | 5.5 kg |
| Υλικό ντουλαπιού: | Χυτό αλουμίνιο |
| Τύπος οδήγησης: | 1/46 |
| Φωτεινότητα: | 400 nits |
| Μέγιστη/Μέση ισχύς: | 450/135 W/m2 |
| Συντήρηση: | Μπροστινή εξυπηρέτηση |
| Περιβάλλον: | Εσωτερική χρήση |
| Βαθμολογία IP: | IP30 |
| Ρυθμός ανανέωσης: | >3840 Hz |
| Τύπος εγκατάστασης: | Τοποθέτηση/Κρέμασμα |
| Κλίμακα του γκρι: | 14 bits |
| Γωνία θέασης: | H:140°;V:140° |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -20℃~+50℃ |
| Υγρασία λειτουργίας: | 10%~90% RH |
Εφαρμογές:
Σύστημα ψηφιακής σήμανσης, αλυσίδα καταστημάτων, αστική επίπλωση, πινακίδα, γήπεδο ποδοσφαίρου, περιμετρική αφίσα LED, οθόνη Arena κ.λπ.



Ψάχνετε για προϊόντα LED υψηλής ποιότητας για μόνιμη εγκατάσταση; Για τα έργα LED υψηλής τεχνολογίας σας, το πάνελ LED FP-Micro fine pitch με ντουλάπια από χυτό αλουμίνιο είναι η καλύτερη επιλογή. Αυτό το προϊόν θα προσφέρει εκπληκτικές οπτικές εμπειρίες σε πολλά σενάρια εφαρμογών υψηλής ζήτησης, όπως εικονικό στούντιο, αίθουσα συνεδριάσεων, εταιρική αίθουσα συνεδριάσεων και άλλα χάρη στην τεχνολογία HDR και την αναλογία 16:9. Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας εάν ενδιαφέρεστε!
Εισαγωγή για τη διαδικασία GOB
Διαδικασία GOB:
Τα υλικά-GOB υλικά συσκευασίας πρέπει να είναι προσαρμοσμένα υλικά που αναπτύχθηκαν σε συνεργασία με το σχέδιο διαδικασίας GOB και πρέπει να πληρούν τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:
1. ισχυρή πρόσφυση;
2. Ισχυρή αντοχή σε εφελκυσμό και κάθετη κρούση;
3. Σκληρότητα;
4. Υψηλή διαφάνεια;
5. Αντοχή στη θερμοκρασία;
6. Αντοχή στο κιτρίνισμα;
7. Αντοχή στην ομίχλη αλατιού;
8. Υψηλή αντοχή στη φθορά;
9. Αντιστατικό;
10. Υψηλή αντοχή τάσης, κ.λπ.;

Η πλήρωση
Η διαδικασία συσκευασίας GOB θα πρέπει να διασφαλίζει ότι το υλικό συσκευασίας γεμίζει πλήρως το κενό μεταξύ των χαντρών της λάμπας και καλύπτει την επιφάνεια των χαντρών της λάμπας και είναι σφιχτά συνδεδεμένο με το PCB, χωρίς φυσαλίδες, πόρους, λευκά σημεία στην επιφάνεια συγκόλλησης μεταξύ του PCB και της κόλλας, κενά και μη συμπληρωμένα φαινόμενα.
Πάχος
Η συνέπεια του πάχους του συγκολλητικού στρώματος (ακριβώς περιγράφεται ως η συνέπεια του πάχους του συγκολλητικού στρώματος πάνω από την επιφάνεια της χάντρας της λάμπας). Αφού συσκευαστεί το GOB, είναι απαραίτητο να διασφαλιστεί η ομοιομορφία του πάχους του συγκολλητικού στρώματος πάνω από την επιφάνεια της χάντρας της λάμπας. Επί του παρόντος, η διαδικασία GOB έχει αναβαθμιστεί πλήρως σε 4.0 και σχεδόν δεν υπάρχει ανοχή πάχους στρώματος καουτσούκ. Η ανοχή πάχους της αρχικής μονάδας είναι όσο ολοκληρώνεται, και ακόμη και η ανοχή πάχους της αρχικής μονάδας μπορεί να μειωθεί. Η ομαλότητα της σύνδεσης είναι αρκετά τέλεια!
Επεξεργασία επιφάνειας
Η επιπεδότητα της επιφάνειας του πακέτου GOB πρέπει να είναι καλή, χωρίς λακκούβες, κύματα κ.λπ. Επεξεργασία επιφάνειας του πακέτου GOB. Επί του παρόντος, η επιφανειακή επεξεργασία στον κλάδο χωρίζεται σε ματ επιφάνεια, επιφάνεια ομίχλης και επιφάνεια καθρέφτη σύμφωνα με διαφορετικά χαρακτηριστικά προϊόντος. Η ίδια παρτίδα μονάδων μπορεί να επιτύχει συνέπεια μελανιού.


Πλεονεκτήματα GOB:
1. Όγδοη πρόληψη: αδιάβροχο, ανθεκτικό στην υγρασία, αντικρουστικό, ανθεκτικό στη σκόνη, αντιδιαβρωτικό, αντι-μπλε φως, αντι-ομίχλη αλατιού, αντιστατικό.
2. Επειδή το ματ εφέ επιφάνειας αυξάνει επίσης την αντίθεση χρωμάτων, η μετατροπή της οθόνης από την πηγή φωτός σημείου οθόνης στην πηγή φωτός επιφάνειας πραγματοποιείται και η οπτική γωνία αυξάνεται.
Συχνές ερωτήσεις
Ε1. Τι τύπο συστήματος ελέγχου χρησιμοποιείτε για αυτό το προϊόν;
Α1: Το πάνελ ελέγχεται μέσω του ελεγκτή NovaStar. Ένας σημαντικός συνεργάτης μας, η NovaStar είναι κορυφαίος παραγωγός ελεγκτών για την αγορά LED. Το σύστημα ελέγχου και οι ελεγκτές τους είναι πρώτης τάξεως και ειδικοί. Ως αποτέλεσμα των προσεγμένων υπηρεσιών τους, είναι επίσης απίστευτα αξιόπιστοι.
Ε2. Τι πρέπει να κάνω αν δεν ξέρω πώς να διαμορφώσω το σύστημα Novastar;
Α2: Μην ανησυχείτε! Μετά την ολοκλήρωση της δοκιμής γήρανσης, θα ολοκληρώσουμε τις ρυθμίσεις. Στη συνέχεια, οι πληροφορίες εγκατάστασης θα αποθηκευτούν σε ένα u-disk και θα αποσταλούν μαζί με τη συσκευασία σε εσάς. Όταν λάβετε την αποστολή, απλά πρέπει να κάνετε την καλωδίωση και να ακολουθήσετε το εγχειρίδιο χρήσης λογισμικού που ετοιμάζουμε για εσάς. Εναλλακτικά, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την εφαρμογή απομακρυσμένης πρόσβασης για να ελέγξουμε τον υπολογιστή σας και να κάνουμε τη ρύθμιση, ώστε να ανάψουμε τον τοίχο βίντεο led.
Ε3. Είναι η τεχνολογία GOB λειτουργική για αυτό το πάνελ;
Α3: Ναι, είναι. Μπορούμε να εφαρμόσουμε την τεχνολογία GOB στις μονάδες LED για να κάνουμε το πάνελ ανθεκτικό στην υγρασία, αδιάβροχο, ανθεκτικό στη σκόνη και ανθεκτικό στην κρούση. Έτσι, το πάνελ led λεπτής κλίσης μπορεί να προσαρμοστεί σε οποιοδήποτε σκληρό περιβάλλον.
Ε4. Μπορείτε να παρουσιάσετε τι είναι το GOB;
Α4: Το GOB είναι η αγγλική συντομογραφία για την κόλληση στην πλακέτα του GLUE ON THE BOARD. Η διαδικασία GOB είναι ένας νέος τύπος οπτικού θερμικού αγώγιμου νανο-γεμισμένου υλικού. Μέσω ειδικής διαδικασίας, η πλακέτα PCB και οι χάντρες SMD της συμβατικής οθόνης LED είναι ενθυλακωμένες και πραγματοποιείται η διπλή επιφανειακή οπτική επεξεργασία του ματ, η οποία πραγματοποιεί το ματ εφέ στην επιφάνεια της οθόνης LED, ενισχύει την υπάρχουσα τεχνολογία προστασίας της οθόνης LED και καινοτόμα πραγματοποιεί τη μετατροπή της πηγής φωτός σημείου οθόνης σε πηγή φωτός επιφάνειας, Έχει μια ευρεία αγορά στους τομείς της οθόνης μικρής απόστασης, της ενοικίασης υψηλής ποιότητας, της εμπορικής οθόνης και του οικιακού "LED TV".